Kam na dovolenou v září: Letecky po Evropě, ale i mimo ni

Září je velice oblíbeným měsícem nejen pro dovolenou u moře. Další možností, jak si ještě užít odcházející léto, je prodloužený víkend v některém zajímavém evropském městě.

Výběr v pobytových i poznávacích zájezdech je stále široký. Většina cestovek končí hlavní sezónu až počátek podzimu. Kam na dovolenou v září? Někam do teplých a zajímavých míst.

Spoléhat se na to, že na poslední chvíli najdete parkovací místo poblíž letiště může být riskantní. Rezervujte si bezpečné parkování včas.

Obsah

Proč na dovolenou v září

Příjemné teploty u moře

Zářijové počasí je zárukou, že se vyhnete příliš vysokým a nepříjemným horkům. Večer už to bude mnohde na teplejší oblečení, ale přes den je stále krásně teplo.

Moře je navíc stále ještě z léta pěkně vyhřáté. Do seznamu – co si nezapomenout na dovolenou, si napište jak plavky, tak i svetr.

Příznivější ceny než v letní sezóně

Ceny zájezdů jsou na konci sezóny mnohem přívětivější. Ušetřit také můžete na ubytování a dalších službách.

Zkušení cestovatelé také radí v září smlouvat u cen organizovaných výletů a atrakcí. Čas i finance ušetříte také využitím parkování Buštěhrad u letiště.

Příležitost k zářijovým zážitkům

Podzim je ideální čas, kdy se vydat na poznávací zájezd. V exotických zemích můžete v klidu poznávat tamní kulturu a v evropských městech si v klidu prohlédnout známé památky.

Davy turistů už jsou totiž minulostí. Může to být tedy nejlepší dovolená u moře.

Letecká doprava na dovolenou je čím dál oblíbenější

Proto se také zlepšují služby v oblasti parkování. Vy můžete zaparkovat přímo u letiště.

Ideální místa, kam se podívat v září na dovolenou letecky

V září jezdí mnoho lidí na dovolenou také z toho důvodu, že využijí státní svátek české státnost a ušetří si tak jeden den placeného volna.

Evropa a skvělá města pro dovolenou

Řím (Itálie)

Proč letět do Říma v září na dovolenou

V jižních metropolích bývá v létě extrémní vedro a k dobré náladě nebudou přispívat ani davy turistů.

Září je pro návštěvu Říma jako stvořené. Dobrým tipem je, ubytovat se v centru města. Navíc to není daleko a můžete si vyzkoušet první let letadlem.

Počasí v září v Římě

Průměrná teplota v měsíci září je v Římě kolem 28°C. V nejteplejších dnech se ještě může vyšplhat až na 34°C. V noci se trochu ochladí. Počítejte s teplotou kolem 16°C.

Vyžití a zajímavé události

Sagra dell´Uva

Svátek, který oslavuje úrodu vína. Je spojen s ochutnávkou vín z mnoha okolních vinic. Rozhodně stojí za návštěvu.

Veletrh umění

Září je v Římě ve znamení umění. Na ulici Via Margutta se prezentuje řada umělců a řemeslníků.

Paříž (Francie)

Proč letět do Paříže v září na dovolenou

Paříž je jedním z nejvíce navštěvovaných měst. Turisté z celého světa sem jezdí obdivovat jeho historii, kulturu, umění i bohatou gastronomickou nabídku. A září je pro návštěvu Paříže jako stvořené.

Počasí v září v Paříži

Běžná denní teplota se v Paříži v září pohybuje kolem 22°C. Výjimkou nejsou ani teplejší dny, kdy se na teploměru ukáže 29°C. V noci už je chladno. Teplota klesne v průměru na 11°C.

Vyžití a zajímavé události

Festival d´automne a Paris

Podzimní pařížský festival, který začíná v polovině září a je určen pro milovníky tance, hudby a divadla.

Journée du Patrimoine

Dny evropského dědictví se konají většinou třetí týden v září. V tuto dobu je pro veřejnost otevřena celá řada historických budov, muzeí, památníků i ministerstev.

Nevíte, kam zaparkovat svůj vůz před odletem na dovolenou?

Co nejblíže letišti a na bezpečné místo.

Budapešť (Maďarsko)

Proč letět do Budapešti na dovolenou v září

Budapešť neboli Perla na Dunaji, patří mezi nejkrásnější evropská města. Byla by škoda si ho pořádně nevychutnat a prodírat se davy turistů. Proto jeho návštěvu nechte na klidné září.

Počasí v září v Budapešti

Průměrná teplota je v září v Budapešti kolem 24°C. V některých dnech může dosáhnout i 31°C. V noci počítejte s ochlazením na 12°C.

Vyžití a zajímavé události

Jazzové dny

Pokud se nepočítáte mezi milovníky jazzu, pak po návštěvě jazzového festivalu v Budapešti změníte názor. Sjíždějí se sem umělci z celého světa.

Pécské dny

O tom, že Budapešť žije na přelomu léta a podzimu muzikou, svědčí další hudební akce. Na Pécských dnech si přijdou na své zejména milovníci dechovky. Akce je spojená s ochutnávkou vín.

Budai Vár

Budínský hrad je dominantou budapešťského Hradního vrchu. Tvoří ho komplex paláců a několik dalších významných památek.

K těm nejzajímavějším se řadí Rybářská bašta a Matyášův chrám. V seznamu věcí na dovolenou by neměl chybět foťák.

Amsterdam (Nizozemsko)

Proč letět do Amsterdamu na dovolenou v září

V září je v Amsterdamu už poklid a město začíná žít svým obvyklým životem. V klidu si můžete projít uličky lásky, malebné kanály i coffee shopy.

Za návštěvu také stojí nejvýznamnější amsterdamský trh Waterlooplein či muzeum Anny Frankové.

Počasí v září v Amsterdamu

Přes den se teploty pohybují kolem 19°C. Mohou ale přijít i teplejší dny, kdy se teplota dostane i na 27°C. Noci jsou chladnější. Teploty klesají až na 10°C.

Vyžití a zajímavé události

Amsterdam Dance Event

Koncem září se v Amsterdamu koná pětidenní festival elektronické hudby. Přijíždějí sem největší světoví DJs a producenti.

Amsterdam

Stejnojmenný název, jako samotné město, nese také mezinárodní festival dokumentárních filmů. Jedná se o desetidenní akci, která se koná koncem září a promítají se zde filmy z celého světa.

Kam v září na dovolenou za teplem

Vadí vám přicházející podzim? Tak před ním odleťte za sluncem k moři. Alespoň na pár dní. Uvidíte, jak vám za to vaše psychika i tělesná schránka poděkuje.

Maroko (Afrika)

Proč letět do Maroka na dovolenou v září

Do Maroka můžete letět prakticky po celý rok. Je tu totiž krásně každý měsíc roku. Jestliže míříte do hor, pak se doporučuje léto. Pro pobyt v nížinách a u moře je ideální právě září.

Počasí v září v Maroku

V září teploty v Maroku neklesnou pod 26°C. Moře je příjemně vyhřáté na 22°C.

Vyžití a zajímavé události

Mediny

Pod tímto označením se skrývají historická městská centra charakteristická tradičními budovami a úzkými spletitými uličkami. Často se zde pořádají trhy (souky).

Sahara

Pro návštěvu Sahary si vyhraďte alespoň dva dny a raději se spolehněte na výlet s místní cestovní kanceláří. Bude to bezpečnější a na poušť vás dopraví buď v terénních vozech anebo na velbloudech.

Kypr (ostrov)

Proč letět na Kypr na dovolenou v září

Pokud chcete vidět prakticky nedotčenou přírodu, pak je severní Kypr přesně tím pravým místem. Navíc je tu v září velice přívětivé klima.

Své kouzlo má pochopitelně také jih Kypru. Kypr je také ideální místo pro dovolenou s dětmi u moře.

Počasí v září na Kypru

Teploty jsou na Kypru mnohem příjemnější v září nežli o prázdninách. V září dosahují v průměru 30°C. Teplota vody je stejná jako teplota vzduchu.

Vyžití a zajímavé události

Vesnička Omodos

Ve vinařské oblasti v horách Troodos se ukrývá malá vesnička Omodos, která vás překvapí výrobou skvělého vína. Můžete si prohlédnout vinici a spojit ji s degustací místních vín.

Cape Greco

Přírodní rezervace Cape Greco e nachází u letoviska Ayia Napa. Ohromí vás tu mohutné útesy, průzračná voda a mořské jeskyně.

Rezervace parkovacího místa poblíž letiště má celou řadu výhod

Váš vůz je v bezpečí a vás k terminálu dopraví bezplatný transfer.

Djerba (Tunisko)

Proč letět na Djerbu na dovolenou v září

Září už není Djerba v obležení turistů, a tak si v tomto tuniském ostrovu, který najdete v jižní části zálivu Gabes, můžete naplno vychutnat slunění na plážích pokrytých jemným pískem.

Minout byste neměli také železité a siřičité termální prameny, které tu vyvěrají ze země.

Počasí v září na Djerbě

V září je na ostrově Djerba stále slunečné počasí s průměrnými teplotami kolem 33°C, které v noci klesnou na 21°C. Voda dosahuje maximální teploty kolem 28°C.

Vyžití a zajímavé události

Krokodýlí farma

V zábavním parku Djerba Explore najdete nejnavštěvovanější turistickou atrakci. Na farmě je přes 400 nilských krokodýlů.

Synagoga La Ghriba

Velice početně zastoupenou židovskou komunitu připomíná synagoga, která sice na první pohled nevypadá zvenku nijak zvláštně, ale uvnitř je velmi působivá. Je považována za nejvýznamnější židovskou památku v rámci celé Afriky.

Alanya (Turecko)

Proč letět do Alanye na dovolenou v září

Na východním okraji Turecké riviéry, na pobřeží Středozemního moře, leží město Alanya.

Především v září si tu můžete vychutnat místní speciality za přijatelné ceny, které jsou dány tím, že je v Alanyi celá řada ubytovacích zařízení a vzájemně si konkurují.

Počasí v září v Alanyi

Teplota vzduchu se v září v Alanyi pohybuje kolem 28°C. Voda dosahuje maximální teploty v průměru kolem 28 až 29°C.

Vyžití a zajímavé události

Hrad Alanya

Nejvýznamnější dominantou města je odedávna stejnojmenný hrad. Je postaven na velice vysokém kopci a ze tří stran obklopen mořem. Pěšky půjdete k hradu celý den. Autem tam dojedete za hodinku.

Jeskyně Damlatas

Jeskyně, jejíž délka dosahuje 360 metrů, je ideálním místem především pro lidi s dýchacími potížemi. Vlhkost je tu totiž až 95%. Kromě toho skrývá jeskyně úchvatné jezero a spoustu krásných krápníků.

Závěr

Doporučení pro parkování u letiště 1 parking

Parkoviště u letiště 1 parking – nejlevnější parkování letiště Praha – poskytuje svým klientům nejen bezpečné a nonstop hlídané parkovací místo, ale celou řadu dalších služeb.

Můžete si tu například nabít akumulátor nebo při čekání na transfer využít zdarma připojení k Wifi.

Shrnutí tématu, kam na dovolenou v září

Září je pro cestování jako stvořené. Některým turistům dělají například problémy velké teplotní rozdíly po příletu. Na počátku podzimu se toho nemusíte obávat. Navíc si vše užijete mnohem více, protože turistů už je všude mnohem méně než v létě.

Rezervace parkování nikdy nebyla jednodušší

Stačí kliknout a vaš vůz bude během vaší dovolené v bezpečí.