Seznam služeb na letišti v Praze

Letiště Praha neslouží pouze k odbavení cestujících. V prostorách na vás čeká kromě obchodů a restaurací, také řada služeb v podobě VIP salonku, dětských koutků nebo asistenční služby. Pojďme se podívat na služby letiště Praha, které vám zpříjemní let.

Mějte příjemnou dovolenou již od začátku. Zaparkujte bezpečně a na jistotu u 1parking a neztrácejte čas hledáním parkovacího místa.

Obsah

Obchody na letišti

Čas čekání vám pomůže zpříjemnit řada obchodů, které se nachází v prostorách letiště. Nabídnou vám veškerý sortiment od potravin až po hračky.

V proslulé bezcelní zóně zakoupíte na pobočkách Aelia Duty Free veškerý sortiment od módy a parfémů, přes potraviny a sladkosti až po levný alkohol a tabákové výrobky.

Ve výčtu nesmíme zapomenout ani na dětmi velmi oblíbený obchod LEGO / Discover Prague. A pokud se vám vaše nové věci nevlezou do kufru, zjistěte si, jak přikoupit zavazadlo k letence.

Nonstop obchody na letišti

Mezi takové patří obchod s potravinami Rohlík Point, trafika Relay, bankomaty a také bezcelní obchod s dárky Aelia Duty Free.

Restaurace a rychlé občerstvení

Posedět u něčeho dobrého můžete v restauracích, v rychlém občerstvení nebo i v kavárnách. Řada podniků má tzv. „letištní“ přirážku. Najdete však i restaurace s běžnými cenami.

Z cenově dostupných je k dispozici třeba Restaurace Runway, KFC, Burger King, nebo kavárny Starbucks a Costa Coffee.

VIP salonky a servis

Salonky jsou skvělou volbou, pokud si chcete dopřát opravdu komfortní čas před odletem. Čeká zde na vás all-inclusive občerstvení a privátní odpočinkové prostory.

Řada salonků vám navíc zajistí rychlou bezpečností kontrolu, či za vás zařídí vaše odbavení. Využít můžete také služeb, jak se dostat na letiště Praha.

Salonek si objednáte na webu salonku nebo přímo na místě. Na letišti v Praze najdete např. VIP salony:

  • Erste Premier Lounge
  • Mastercard Lounge
  • VIP Service Club CONTINENTAL

Vyzkoušejte i naše služby ještě dnes

Rezervujte si místo na našem hlídaném parkovišti online z pohodlí domova.

Relax zóna

Odpočinout si od letištního ruchu můžete v relaxační zóně, která je otevřena 24 hodin denně, a to zcela zdarma.

Na letišti Václava Havla naleznete na obou Terminálech jednu relaxační zónu. K pohodlnému posazení vám poslouží gauče, křesílka, nebo i vaky na ležení.

Dostupné jsou zde také zásuvky, připojení k síti Wi-Fi, nebo malá knihovna. Váš vůz by měl během vaší dovolené také odpočívat třeba na buštěhradském parkování.

Ubytování

V případě zpožděného letu, máte nárok na kompenzaci za zpožděný let. K přenocování můžete využít ubytování přímo na letišti. Pokoj si rezervujete přes kontaktních formuláře na webu letiště nebo na emailové adrese.

Dětský koutek

Pro malé pasažéry může být první let letadlem velmi náročný. Letiště Václava Havla proto nabízí dětem zábavu v dětských koutcích.

Velký dětský koutek s průlezkami a skluzavkami najdete v chodbě mezi Terminály 1 a 2. Jednotlivé gaty pak disponují malými koutky s hračkami.

Další možností je také herní zóna Playtime se herními simulátory a vláčkem ve veřejné části Terminálu 2.

Doprovod neboli asistence na letišti

Pro pasažéry s omezením lze zajistit bezplatnou asistenční službu. Asistent na pasažéra počká na domluveném místě a bude mu nápomocen při všech úkonech během přípravy k letu.

V ideálním případě si službu objednejte přímo u letecké společnosti již při nákupu letenek.

O asistenta však můžete požádat také Asistenční službu Letiště Praha, až už předem nebo přímo na letišti. Při objednání přesně specifikujte vaše potřeby.

Závěr

Létání není pouze o dopravě, ale také o zážitku. Služby letiště jsou neustále vylepšovány, aby se pasažéři cítili opravdu komfortně. Stejně jako my se snažíme být těmi nejlepšími ve srovnání parkování letiště Praha.

Začněte vaši cestu se 100 % komfortem

Zaparkujte vůz na bezpečném parkovišti s jistotou a nechte se dopravit na letiště do 10 minut.