15 unikátních tipů na nejlepší dovolenou u moře

Je jedno, jestli si dovolenou automaticky spojujeme s koupáním, nebo ne. Vyrazit jednou ročně k moři je standardem většiny turistů, ty české nevyjímaje. Ale jaká je nejlepší dovolená u moře?

Co všechno by měla splňovat? A lze na tuto otázku vůbec jednoznačně a uspokojivě odpovědět: Právě o to se pokusíme v následujících řádcích.

Až vyrazíte na nejlepší dovolenou letadlem, nechte svůj automobil na hlídaném parkovišti se spolehlivou ostrahou. U 1parking bude vaše auto v bezpečí.

Obsah

Jak vybrat tu nejlepší dovolenou u moře

Individuální preference výběru

Každý má svoji vlastní představu ideální dovolené. Někdo potřebuje atmosféru tepajícího města s množstvím obchůdků, restaurací, davy lidí a večírky končící až nad ránem, jiný potřebuje hodně výletů a sportu a další dává přednost klidnému odpočinku a soukromí.

Podle ceny letenek a ubytování

Protože peníze jsou na předním místě, jedním z rozhodujících faktorů je cena. Náklady na letenky, ubytování, potraviny a služby či cena zájezdu organizovaného cestovní kanceláří – to jsou data, podle kterých se vybírá nejčastěji.

Podle destinace

Jsou tací, kteří jsou věrní jednomu místu, ale většina lidí ráda vyráží za novými zážitky. Volba destinace je hodně ovlivněna ročním obdobím. Seznam možných kandidátů se radikálně promění, když v otázce kam v červnu v moři vyměníte měsíc za leden.

Řešení kde zaparkovat u letiště je o mnoho jednodušší s 1parking

Rezervujte si levné parkovací místo ještě teď. A užijte si dovolenou bez strachu o váš vůz.

Nejlepší destinace pro dovolenou

Pokud se nechcete spokojit s tradiční chorvatskou pláží, mezi všemi zeměmi světa je pár zemí, které si při výběru dovolenkové destinace zaslouží zvláštní pozornost.

1. Indonésie

Indonésie je ideální pro báječnou dovolenou. Krajina je nesmírně rozmanitá a to otevírá spoustu možností pro pestrý program.

Brzy ráno můžete vylézt na sopku a zažít fantastické východy slunce. To samé odpoledne dostanete masáž na pláži pod palmami a zotavíte se z námahy při výstupu na sopku.

Můžete se také vydat na túru po svěže zelených rýžových polích, šnorchlovat se želvami a mantam, potápět se nebo surfovat v krásných zátokách.

Podnebí je zde typicky rovníkové, tedy celoročních 30 °C, přičemž v období dešťů je třeba počítat s krátkými, ale intenzivními dešťovými přeháňkami.

2. Brazílie

Brazílie nabízí 1500 dechberoucích pláží, ohromí stylem života ve velkoměstech, barvami, úžasnou přírodou a schopností Brazilců užívat si života.

Pokud jde o koupání u moře, pláže jsou tu velmi různorodé, najdete oblasti, kde to žije dvacet čtyři hodin denně, ale také tichá romantická koupání.

A protože je na jižní polokouli, léto zde trvá od listopadu do března, takže ideální cíl, kam v lednu k moři, přičemž hlavní severně položené plážové resorty mají příjemných 24 – 30 °C celoročně.

3. Thajsko

Thajsko si u Čechů vydobylo jakési pomyslné prvenství pro výpravy k moři. Celoročně zde panují tropické teploty pohybující se okolo 30 °C a oblibě destinace přispívá vstřícnost místních obyvatel a skutečnost, že je tu pro našince mimořádně levně.

K návštěvě s plánovaným relaxem u moře je však vhodné od listopadu do dubna, protože v druhé polovině roku je zde období intenzivních dešťů.

4. Seychely

Seychely jsou proto exkluzivní, přírodní destinací pro turisty, kteří chtějí zažít krásu Indického oceánu v jeho nejčistší podobě.

Pláže nabízejí prachový bílý písek, tyrkysovou vodu a orámování žulovými skalami. Elegantní hotely, komfortní apartmány, luxusní resorty nebo autentické penziony – zkrátka na Seychelách si přijde na své každý.

I když platí za luxusní destinaci, je možné si zde dovolenou užít i s nižším rozpočtem.

Teplota vzduchu je zde celoročně mezi 27 a 30 °C , při porovnání srážkových úhrnů v jednotlivých měsíců jsou Seychely optimální volba, kam v březnu k moři.

5. Mexiko

Téměř 24 000 km dlouhé pobřeží, které se táhne podél Tichého i Atlantského oceánu, nabízí rajské pláže jak pro milovníky slunce, tak pro milovníky vodních sportů.

Na východním pobřeží, na poloostrově Yucatán, jsou jedny z nejkrásnějších pláží v Karibiku, kde zapomenete na svět kolem vás; Na západním pobřeží se setkáváme se světoznámými středisky surfařského sportu.

A počasí? Pláže mají nízkou nadmořskou výšku, a proto se celoročně těší teplotám od 23 do 28 °C.

Ať je váš cíl blízký nebo vzdálený, první zastávka na vaší cestě bude letiště

Dopravte se k němu pohodlně autem, my se vám o něj postaráme, Zvolte 1parking.

Tipy na nejhezčí dovolenou u moře s nejkrásnějšími plážemi

Tomu, kdo potřebuje něco konkrétnějšího, jsme vytipovali tato místa:

6. Maya Bay Beach (Ko Phi Phi)

Film Pláž s Leonardem DiCapriem proslavil toto místo po celém světě. Leží na ostrově Ko Phi Phi, který je v blízkosti známého letoviska Krabi.

Ideální je po odbavení na letišti v Praze letět přímo do Krabi a pak pokračovat trajektem na tuto thajskou perlu.

7. Kia Orana (Cookovy ostrovy)

Spojení Kia Orana je maorský pozdrav, který se dá přeložit do češtiny “žijte dlouho a dobře.

Stejnojmenná pláž na ostrově Rarotonga, což je jeden z Cookových ostrovů v Pacifiku, k tomu přímo vybízí. Odpočinek se lze pojí s poznáváním polynéské kultury.

8. Copacabana (Rio de Janeiro)

Jméno Copacabana je známé po celém světě. Čtvrť na jihu Rio de Janeira vděčí za svou slávu především své téměř 4 kilometry dlouhé pláži. Je orámována kopci Urubu a Leben a temně modrým mořem.

Po Avenida Atlântica, která vede na pláž, a v postranních uličkách je mnoho hotelů, restaurací, barů a nočních klubů a na samotné pláži to žije dlouho do noci.

9. Trunk Bay (Panenské ostrovy)

Pláž Trunk Bay na ostrově sv. Jana je tak nádherná, že na ni jako na turistickou atrakci proudí davy návštěvníků z ostatních Panenských ostrovů.

Navzdory jisté přelidněnosti nikdo nelituje, že se na ni vypravil. Na Panenských ostrovech je panensky neporušená přírody a vyznavači potápění si zde přijdou na své.

10. Anse Lazio (Seychely)

Anse Lazio na Seychelách je krásné místo pro šnorchlování a je vhodné pro dovolenou s dětmi u moře díky široké písečné pláži s postupně klesajícím břehem umožňujícím příjemné relaxační koupání u břehu.

Nachází se na severozápadě ostrova Praslin seychelského souostroví.

Vyberte si dokonalou pláž, vašemu autu postačí zpevněná plocha parkoviště 1parking s permanentní ostrahou

U letiště parkujte u nás.

11. Navagio Beach - Řecko

Řecká pláž Navagio je obklopena vysokými vápencovými útesy, z nichž některé dosahují 200 metrů do nebe, a doplňuje ji zářivě modré moře.

Je pojmenována po pašerácké lodi, která zde v roce 1980 ztroskotala. Tento příběh jí dodává romantický nádech. Vzhledem k blízkosti od ČR je cesta sem vhodná jako první let letadlem.

12. Blue Lagoon - Fidži

Blue Lagoon Beach Resort se nachází na ostrově Nacula, třetím největším ostrově v Yasawas severně od hlavního ostrova této oblasti Viti Levu.

Z letiště na Fidži se sem dostanete malým letadlem, hydroplánem nebo helikoptérou, tato mírná komplikace stojí za to.

Místo vás okouzlí křišťálově čistou vodou a rodinnou atmosférou, která zde panuje.

13. Wailea Beach - Maui

Maui je rozlohou druhý největší na Havaji a na jeho jižním pobřeží se nachází letovisko Wailea, které je považováno za luxusní destinaci pro dovolenou.

Je tu 7 pláží, přičemž Wailea Beach se nachází v centru města a nabídka atrakcí pro turisty je tu široká.

14. Baia Dos Porcos - Brazílie

V překladu Zátoka sviní na brazilském ostrově Fernando de Noronhasi velice zakládá na šetrném přístupu k životnímu prostředí.

Počet přítomných lidí je zde omezen, za vstup se vybírá denní poplatek, ale turisté jsou tu spokojeni a rádi se vrací každý den.

15. Tunnels Beach - Hawaii

Tunnels Beach na havajském ostrově Kaua je opravdovou Mekkou pro šnorchlaře. Útes je tak velký, že ho můžete vidět i z vesmíru.

Vyznačuje se mnoha malými jeskyněmi, které lze prozkoumat. Osvěžující koupání je k tomu přidaná hodnota.

Závěr

Aby si člověk užil všechny pláže světa, potřeboval by několik životů. Naplánovat a realizovat cestu k moři vyžaduje řadu úkonů – od výběru až po to, jak zabalit kočárek do letadla.

Starosti s odletem začínají otázkou, jak se dostat na letiště a co s vozem, pokud se rozhodnete pro automobil. Když porovnáte u parkování letiště Praha ceny, zjistíte, že velmi výhodné je parkovat u 1parking.

Auto vás doveze k letišti, ale letět s vámi nemůže

Nechte ho u nás, my se o něj postaráme. Obraťte se na 1parking.