Srovnání parkování u letiště Praha: Nejlepší parkování v okolí letiště - víme kde pohodlně a levně zaparkovat

Leteckou dopravu využívají skoro všichni, a protože nejčastěji cestují na letiště svými automobily, je stále velká poptávka po parkování u letiště. Jak si ve srovnání parkování letiště Praha stojí jednotlivé parkovací plochy? To vám prozradíme v následujících řádcích. Najdete přehledné srovnání cen a autentické parking recenze.

Na předních příčkách se ve všech ohledech v našem přehledu umístilo parkoviště 1.parking. Chcete-li solidní nadprůměr, nemusíte již hledat dál. Stačí jen zarezervovat.

Obsah

Jak vybrat nejlíp parkoviště u letiště v Praze

Abyste dosáhli maximální spokojenosti, když hledáte parkování u letiště Praha, je třeba vzít v úvahu tato hlediska:

Cena (slevy a výhody)

Nikdo nechce plati víc, než je bezpodmínečně nutné, takže princip slev a různé akce je třeba pečlivě sledovat a propočítat.

Služby (servis)

Co všechno personál pro své klienty dělá, se může u různých parkovišť dost lišit. Transfer na letiště a zpět bývá samozřejmostí, ale chtějte nadstandardní služby v ceně, ať se vám platba za parking vyplatí.

Poloha

Nemusí nutně platit, že čím blíže, tím lépe (pozor, parkoviště na letišti je úplně nejdražší), protože pár minut při transferu nehraje až tak velkou roli. Důležitá je také dostupnost a charakter lokality.

Recenze

Na webových stránkách se majitelé parkovišť předvádějí v sebeprezentaci, vox populi (co říkají lidé lidem) je však daleko směrodatnější. Osobní zkušenost je k nezaplacení, buďte rádi, že se o ni někdo chce s vámi podělit.

Obecné srovnání cen parkování u letiště Praha

Pokud jde o ceny, můžeme začít od nuly. I když situaci okolo letiště stále více komplikují tzv. modré zóny a šířící se zákazy stání, je pravda, že parkování letiště Praha zdarma je stále ještě možné.

Za prvé však představuje značné riziko a za druhé komplikovaný transfer, proto s ním v našem přehledu nekalkulujeme, kazilo by nám průměr.

Zrovna tak vynecháme velmi drahé letištní parkoviště (Aeroparking) a zaměříme se na zlatou střední cestu – parkovací plochy soukromých provozovatelů.

Cenový rozptyl

Denní sazba za jedno parkovací místo se pohybuje od několika set (250 – 700 Kč) po několik desítek Kč. Proč je při parkování letiště Praha cena tak různá?

Snižuje se úměrně tomu, jak dlouho potřebujete nechat vaše auto stát. Takže stání na dva vás může vyjít na 500 Kč, zatímco týdenní na 1500 Kč.

Od čeho se ceny parkování odvíjí

Kalkulace cen je interní záležitostí provozovatelů parkovišť. Zohledňují v ní náklady na údržbu plochy, personál, vzdálenost k letišti (transfer na něj bývá v ceně) a doplňkové služby.

Důležité je zjistit, zda existuje zimní a letní ceník, zda je zvýhodně dřívější online rezervace (tzv. promo kód) či zda parkoviště nabízí jiné slevové akce. Každý se zákazníky snaží nalákat trochu jinak.

1.PARKING - PARKOVÁNÍ U LETIŠTĚ PRAHA

1.Parking

Vjezd na parkoviště - 1.Parking

Cena

Parkoviště 1. parking se pyšní velmi nízkými cenami, které v zimní sezóně začínají na 250 Kč na den. Navíc je zde možnost desetiprocentní slevy s využitím promo kódu při online rezervaci.

Vzdálenost

Parkoviště je vzdálené od letiště cca 10 km, což představuje cca 8 minut jízdy, taková je uváděná doba bezplatného transferu minibusem na letiště a zpět. Velkou výhodou je, že parkoviště na letišti využívá svou vlastní zastávku mezi terminály 1 a 2 a vyhnete se tak tlačenici.

Dostupnost

Že je parkoviště již za Prahou, je velká výhoda pro dostupnost, pohodlně k němu odbočíte z rychlostní silnice na Chomutov a Slaný, na niž je bezkomplikovaný výjezd také z Prahy.

Bezpečnost

Parkoviště je oplocené a personál letiště je přítomen 24 hodin 7 dní v týdnu, a tak kontroluje permanentně pracující kamerový systém. Důraz na bezpečnost při transferu (dětské autosedačky) jsou samozřejmostí.

Hodnocení uživatelů

Mezi recenzemi na 1. parking nenajdete jiné než pětihvězdičkové. Že neměl nikdo z uživatelů potřebu strhnou ani půl hvězdičky, svědčí o vysoké kvalitě poskytovaných služeb.

Doplňkové služby

V ceně je okamžitý transfer po příletu (řidič vyjíždí bezprostředně po vašem zavolání), možnost občerstvení během transferu. Výhodou je možnost levného dlouhodobého parkování a také dostatečný prostor pro různé typy dopravních prostředků včetně těch velmi objemných.

1parking si zakládá na tom, že je parkovištěm pro obyčejné lidi

Z toho důvodu jsou jeho ceny bezkonkurenčně nejnižší, aniž by se však snížila kvalita služeb. Rezervujte si zde místo pro svůj vůz.

Goparking

Ceny jsou spíše vyšší (2 dny za 800 – 900 Kč ), ale jejich absolutní hodnotu lze snížit dřívější rezervací a či využitím mimo sezónu.

Poskytovatel si navíc vyhrazuje měnit jejich výši podle aktuální obsazenosti.

Parkoviště se nachází 2, 1 km od letiště, kterou letištní minibusy slibují při transferu zdolat za 3 min.

Parkoviště je cca 500 m od sjezdu z dálnice, takže při běžném provozu je dostupnost výborná.

Váš vůz bude v bezpečí a pod dohledem kamer 24 hodin denně, za příplatek lze využít kryté parkování či parkování s dobíjením pro elektroauta. V ceně je zahrnuto pojištění vozu, benefitem možnost cenově výhodného tankování na blízké čerpací stanici.
Hodnocení uživatelů v recenzích jsou superlativní.

Air-parking

Air parking je dalším příkladem Buštěhrad parkování, tedy plochy, která se nachází již na katastru obce Buštěhrad. Ceny jsou spíše nižší a odpovídají tak větší vzdálenosti od letiště (transfer v trvání cca 7 minut).

Ve srovnání s 1.parking vyjde levněji parkování na jeden den (velmi řídká záležitost), ale dvoudenní parkování je již dražší (600 Kč). Dostupnost i hodnocení uživatelů jsou uspokojivé, jako doplňkové služby jsou uvedeny pneuservis, balení zavazadel a slevy u smluvních cestovních kanceláří.

Parkvia

Parkvia je mezinárodní agentura, která zprostředkovává parkovací služby po celé Evropě. Mezinárodní klientela se projevuje v cenách, protože nabízí primárně dražší parkovací plochy. Při komunikaci se můžete setkat s anglickým jazykem a poněkud zdlouhavým rezervačním procesem.

Nicméně nabízená parkoviště u pražského letiště v těsné blízkosti letiště a nabízejí kvalitní služby, recenze uživatelů napříč zeměmi jsou velmi pochvalné.

Parkování R7

Toto parkoviště využívá své střední vzdálenosti od letiště, na které jsou pasažéři převezeni bezplatným transferem (není poskytován k terminálu 3) za cca 5 minut.

Ušetření několika málo minut se ihned promítá do ceny, která začíná na 700 Kč za 1 den či 800 Kč za dva dny a je tedy srovnatelná s letišti v bezprostřední blízkosti letiště.

Nevýhodou je možnost platby v pouze v hotovosti, zajímavým bonusem je možnost ubytování u letiště pro ty, kteří si po dlouhém letu před řízením potřebují odpočinout.

Pokud hledáte levnou kvalitu, my doporučujeme 1. parking

Nechte stát svůj vůz tam, kde bude v bezpečí během vaší dovolené nebo pracovní cesty.

RH Parkování u letiště

Relativně velmi nízké ceny této parkovací plochy jsou vykoupeny větší vzdáleností, na letiště transfer trvá 10 – 15 minut a je poskytován pouze k terminálu 1. Váš vůz zde však bude v bezpečí a příjemný personál vás kdykoli odveze a přiveze a ochotně vám pomůže se zavazadly, jak dokládají četné recenze.

Jednička má v názvu jedničku

cena vzdálenost doplňkové služby
1.parking ++ + ++
Goparking ++ ++
Airparking + + +
Parkování R7 + +
RH Parkování u letiště ++

Z našeho srovnání jednoznačně vychází, že z privátních parkovišt (střední cesta mezi bezplatným riskem a drahým komfortem letištního parkoviště) je to nejzlatější 1. parking, obzvlášť když využijete při parkování letiště Praha promo kód.

Pokud hledáte levnou kvalitu, my doporučujeme 1. parking

Nechte stát svůj vůz tam, kde bude v bezpečí během vaší dovolené nebo pracovní cesty.