Kam v červnu k moři: Levné ale i ty dražší destinace

Plánujete rodinnou dovolenou a výběr ovlivňuje hlavně cena? Sestavili jsme pro vás článek s tipy kam v červnu k moři.

Nabídneme vám informace o místních plážích, cenách letenek, ubytování i jídla. Máte tak veškeré informace pro výběr nejlepší dovolené u moře na jednom místě.

Rezervujte si i levné parkovací místo kousek od letiště pro vaše auto. Na parkovišti 1parking začíná cena již od 42 Kč za den.

Obsah

Kam na dovolenou v červnu k moři: ideální destinace

Chorvatsko

Chorvatsko je tradiční českou destinací. Není divu, neboť na vás čekají krásné pláže čistého Jaderského moře.

Zlatni rat, ostrov Brač

Na jihu Chorvatska se nachází nejznámější pláž Zlatni rad. Pláž je dlouhá 630 m. Díky strménu vstupu do vody si zaplavete již kousek od oblázkového břehu.

Banje Beach, Dubrovnik

Náš druhý tip je kamínková pláž, kterou najdete opět na jihu Chorvatska. Tato pláž je rozdělena na placenou a neplacenou část a skvěle si na ní užijete sportovní aktivity. Na svůj seznam věcí na dovolenou si proto připište vhodné plavky a případně vybavení.

Dubovica, Hvar

Nezapomenout nesmíme ani na písčité pláže. Pláž je sice hůře přístupná, ale za to vás ohromí svou krásou. Nachází se v zátoce na jihu Chorvatska a její podmořský svět ocení především potápěči.

Cenově vychází Chorvatsko s Českou republikou podobně či mírně levněji. Levnější jsou samozřejmě apartmány nebo celé domy oporti hotelům. Letenky seženete již od 1000 Kč.

Rezervujte si své parkovací místo online a vyhněte se nekonečnému kroužení v postranních uličkách.

Řecko

V Řecku si najdou své místo kam na dovolenou zastánci oblázků i písčitých pláží.

Pláž Myrtos

Pláž Myrtos leží na jihozápadě ostrova Kefalonie. Svou přezdívku nejkrásnější pláž Řecka i světa si vysloužila díky bílým oblázkům a nádherným vápencovým útesům.

Pláž Navagio

Perlou ostrova je nazývána pláž ležící na jihozápadě ostrova Zakynthos. Kromě oblázkové pláže se strmým vstupem do vody turisty láká také vrak ztroskotané pašerácké lodi z roku 1980.

Pláž Mylopotas

Pozvolný vstup do moře, teplá smaragdová voda a měkký žlutý písek ležící na 1 km dlouhém břehu dělá z této pláže nejoblíbenější pláž města Ios.

Řecko je obecně dražší dovolenou a to zejména na ostrovech. Pokud si vyberete ubytování na kontinentu a budete se stravovat mimo restaurace, dovolená vás vyjde na 900 Kč/osobu/den. Za letenky zaplatíte kolem 4 000 Kč.

Portugalsko

Portugalsko je zemí s největším počtem slunečných dnů v Evropě. Oblibu turistů si získalo také díky zlatým plážím, zelenému pobřežní a modrým oceánům.

Praia da Falésia

Na jihu Portugalska se nachází 2 km dlouhá pláž s charakteristickými zlatě červenými skalami. O její oblíbenosti svědčí velké množství turistů.

Praia do Amado

Nejhezčí pláž oblasti Aljezur najdete na jihozápadním cípu Portugalska. Na své si zde přijdou příznivci vodních sportů a především surfaři. Co si nezapomenout na dovolenou? Adrenalin a chuť sportovat.

Praia Dona Ana

Krásnými žlutými vápenci se chlubí další pláž na jihu Portugalska. Pláž si zamilují gurmáni, kteří si zde mohou vybrat z velkého množství restaurací.

Portugalsko vychází cenově podobně jako Čechy. Více zaplatíte v restauracích a také za alkohol. Při skromnějším počínání vás vyjde den v Portugalsku na 750 Kč. Do Portugalska doletíte již od 2000 Kč.

Turecko

Turecko své návštěvníky okouzlí především svou orientální atmosférou. Čekají zde na vás dlouhé pláže s pozvolným vstupem do vody, které jsou ideální pro děti. S dětmi se díky službám letiště Praha nemusíte ani bát létat.

Pláž Cirali

Tato pláž na jihu Turecka je pokrytá pískem i oblázky. Kvůli blízkosti národního parku zde platí řada omezení a bohužel vás nepotěší ani velmi vysoká cena za ubytování.

Na druhou stranu na pláži najdete vývěryště zemního plynu a zříceninu města Olimpos.

Pláž Iztuzu

Přístup na pláž je od května do října omezen pouze na čas 8:00 do 20:00. Omezení platí kvůli karetám obecným, které zde žijí a s trochou štěstí je uvidíte i vy.

Pláž Lara

Třetím tureckým tipem je široká a 8 km dlouhá pláž s hrubším pískem a občasnými oblázky. Na své si zde přijdou hlavně plavci, neboť 20 m od břeh dno strmě klesá dolů.

V Turecku seženete velmi levné jídlo především na místních trzích a v pouličních stáncích, kde vás typický kebab přijde i na 50 Kč.

Ubytování hledejte spíše ve městech s vyšší nabídkou hotelů, kde jsou ceny díky větší konkurenci tlačeny dolů. Celkem jste schopni se za den vejít i do 550 Kč/osobu. Letenky vás budou stát kolem 2 500 Kč.

Od vašeho auta až před letištní halu za 10 minut?

S tranzitem 1parking to hravě zvládne!

Ideální destinace pro levnou dovolenou v červnu u moře

Albánie

V Albánii na vás čekají často soukromé, ale čisté a uklizené pláže s půjčením lehátek a slunečníků v ceně vstupného. Cenově vychází Albánie velmi levně, ať už se jedná o letenky, jídlo nebo ubytování.

I při vyšším standardu se vlezete do 750 Kč. Levné parkování vašeho vozu získáte díky parkování letiště Praha promo kód.

Rumunsko

Rumunsko je svérázným státem s dlouhými plážemi s jemným pískem a typickými architektonickými pozůstatky socialismu.

Cenově momentálně vychází jako nejdražší země Balkánu a ceny jsou srovnatelné s ČR. Cenově se můžete vejít do 700 Kč/osobu/den.

Španělsko

Španělsko je oblíbenou destinací díky dlouhým plážím, jemnému písku, romantickým zátokám a krásnému moři. Cenově se nachází ve střední cenové hladině letek i jídla. Roli v ceně hraje také lokalita, do které letíte.

Itálie

O jihu Itálie se mluví jako o evropském karibiku, kde na vás na začátku léta čekají čisté a nádherné pláže. Mírně dražší jídlo vykompenzuje nižší cena letek. Do Itálie je to přeci jen kousek.

Závěr

Červen je ideálním časem pro vaši dovolenou. Na začátku léta oceníte menší množství turistů, čerstvě nachystané resorty a především nižší mimosezónní ceny. Ať už si vyberete jakoukoliv destinaci, k levné dovolené patří také levné parkoviště u letiště.

Nevíte kam s vaším autem během dovolené?

Zaparkujte jej na parkovišti s ostrahou 24/7!