Kam v listopadu k moři: Podzimní tipy, kam za sluncem

Měsíc listopad je pro mnoho lidí velmi nesympatický. Začínají podzimní plískanice, sluníčko téměř nevidíme a jaro je neskutečně daleko. Navíc se na nás snášejí mlhy, které přinášejí období chřipek a viróz.

Proto je docela dobrým nápadem prchnout alespoň na chvíli do teplých krajů. Podíváme, se tedy, kam v listopadu na dovolenou.

Dovolená je synonymem klidu a pohody. K tomu vám přispěje včasná rezervace parkovacího místa poblíž letiště.

Obsah

Proč letět v listopadu k moři

Každá země je něčím krásná a výjimečná. Jedním z míst, které má své kouzlo právě v podzimních měsících, je například Mexiko, kam můžete vyrazit na úžasný roadtrip.

Oproti tomu podzimní Dubaj přímo vybízí k nakupování a návštěvám luxusních restaurací.

Příjemné teploty moře a vzduchu

Na podzim létají na dovolenou lidé, kteří se chtějí vyhnout příliš vysokým teplotám vzduchu, ale přesto si chtějí užít koupání a slunění. Míst, kam v listopadu na dovolenou k moři a kde je příjemné klima, je celá řada.

Příznivější ceny než v sezoně

Vyrazit v listopadu na dovolenou k moři může být také dobrým nápadem pro vaši peněženku. Ceny jsou na podzim mnohem přijatelnější, a tak si můžeme dovolit navštívit i taková místa, která jsou nám v hlavní sezóně finančně méně dostupná.

Levnější bude také parkování letiště Praha. Slevy jsou rovněž na dlouhodobé parkování letiště Praha.

Příležitost k listopadovým zážitkům

Pokud se domníváte, že je podzim z hlediska akcí a zážitků mrtvým obdobím, pak jste na velkém omylu.

Stačí trochu hledat a zjistíte, že právě na podzim se konají velice zajímavé akce po celém světě. Důkazem je kupříkladu velký jazzový festival v Havaně.

Pokud jedete na letiště vlastním vozem, pak si zajistěte levné a bezpečné parkování co nejblíže u letiště.

Kam na nezapomenutelnou dovolenou v listopadu k moři

Míst, kde můžete strávit alespoň pár krásný a slunných dní v jinak nehostinném listopadu, je spousta. A navíc je dovolená u moře v listopadu dobrým nápadem, jak na chvíli vypadnout z každodenního stereotypu.

V cizině můžete také nakoupit zajímavé vánoční dárky a cestování letadlem na dovolenou spojit s praktickými záležitostmi.

Havajské ostrovy (Hawaii)

Proč vyrazit v listopadu na Havajské ostrovy

Výhodou listopadové dovolené na Havaji jsou zcela jistě menší davy turistů a mnohem nižší ceny. Za nevýhodu by se mohlo považovat to, že právě v tomto období zde hrozí hurikány.

Na druhou stranu – proč nezažít trochu toho adrenalinu. Déšť je ale na Havaji takzvaně prostorově ohraničenou záležitostí. Znamená to, že na jednom místě prší a o pár set metrů dál svítí slunce.

Teplota vzduchu a moře na Havajských ostrovech v listopadu

Teploty vzduchu se v listopadu na Havaji pohybují kolem 27°C. Voda je teplá v průměru 26°C.

Dalo by se tedy říci, že jsou to ideální podmínky pro listopadovou dovolenou u moře. V listopadu jsou také aktivní velryby a dají se krásně pozorovat.

Nejoblíbenější listopadové destinace a pláže u moře na Havajských ostrovech

Maui

Havajské ostrovy se rozkládají v centrální části Tichého oceánu. Druhým největším z osmi Havajských ostrovů je Hawaii-Maui.

Tento oblíbený ostrůvek má svoji jedinečnou atmosféru, kterou dokreslují místní obyvatelé. Jsou to pohodoví a stále usměvaví lidé. Dovolenou můžete strávit buď v luxusním hotelu anebo si užít kempování.

Hanauma Bay

Jednou z nejoblíbenějších turistických destinací Havajských ostrovů je Hanauma Bay, který je námořním nábřežím a leží podél jihovýchodního pobřeží ostrova O´ahu.

Pláž Hanauma Bay pokrývá jemný písek a stín poskytují palmové háje. Moře je zde velice klidné a klesá velice mírně. Je to tedy ideální místo pro dovolenou s dětmi u moře nebo pro méně zdatné plavce.

Mexico

Proč vyrazit v listopadu do Mexika

Hlavní sezóna začíná v Mexiku až v prosinci, proto je listopad skvělým nápadem pro podzimní dovolenou. Ještě tu nejsou davy turistů a navíc se zde počátkem listopadu koná tradiční mexický svátek Día de los Muertos (Den mrtvých).

Teplota vzduchu a moře v listopadu v Mexiku

Teplota vzduchu se pohybuje v rozmezí 29 až 31°C. Moře je vyhřáté na krásných 27°C.

Nejoblíbenější listopadové destinace v Mexiku

Cancún

Nejvýznamnější rekreační centrum Mayské riviéry je velkoměsto Cancún, které leží na severovýchodním okraji poloostrova Yucatán.

Pláže v Cancúnu jsou jedny z nejkrásnějších a voda je tu nejčistší v celé oblasti. Pláž je dlouhá mnoho kilometrů, takže se sem vejde opravdu mnoho turistů. Až vás přestane bavit ležet na pláži, můžete vyrazit za mayskými památkami.

Puerto Vallarta

V Mexiku, na pobřeží Tichého oceánu, leží město Puerto Vallarta. Podle archeologických nálezů je zřejmé, že toto místo bylo osídleno už v prvním tisíciletí našeho věku.

Dnes tu najdete krásné pláže s bělostným pískem, luxusní hotely a známou mexickou pohostinnost.

Parkoviště u letiště s celoročním provozem a nonstop hlídáním je vám k dispozici i v listopadu

Srí Lanka

Proč vyrazit v listopadu na Srí Lanku

Přesto, že je listopad na Srí Lance jedním z nejchladnějších měsíců roku, na naše poměry je tu velice hezky.

Jestliže chcete vyrazit na Srí Lance do hor, pak si do seznamu věc, co si nezapomenout na dovolenou, připište teplé oblečení.

Nejoblíbenější listopadové destinace na Srí Lance

Bentota

V jihozápadní části Srí Lanky najdete kouzelnou pláž Bentota (Bentota beach), která je pokryta čistým a jemným pískem. Koupání se zde považuje za velice bezpečné, proto sem chodí převážně rodiny s dětmi.

Trincomalee

V jihozápadní části Srí Lanky je turistům k dispozici dlouhá pláž Trincomalee pokrytá čistým pískem. Koupání je tu příjemné a bezpečné.

Na pláž se dostanete z města Colombo vlakem, autobusem či taxíkem. Taxík je pochopitelně nejrychlejší a s ním jste tu za dvě hodinky.

Mauricius

Proč vyrazit v listopadu na Mauricius

Chcete-li na podzim vyrazit za létem, pak je Mauricius ideální destinací. Právě v listopadu tu totiž začíná léto a teplé období trvá až do března. Také se prodlužují dny a navíc ještě nehrozí nesnesitelná horka.

Teplota moře a vzduchu v listopadu na Mauriciu

Teplota vzduchu je v listopadu na Mauriciu krásných 28 až 31°C. Voda vás mírně ochladí. Její teplota bude v průměru 25°C.

Nejoblíbenější listopadové destinace u moře na Mauriciu

Grand Baie

Pro podzimní exotickou dovolenou v rušném letovisku je skvělou volbou městečko Grand Baie, které se rozkládá ve stejnojmenné zátoce na severu ostrova Mauricius.

Příjemně vás tu překvapí nádherné pláže s jemným světlým pískem a průzračnou vodou. Dobré podmínky tu čekají na nadšence vodních sportů.

Le Morne (poloostrov)

Na jihozápadě Mauricia najdete luxusní poloostrov s několika kilometrovou pláží pokrytou jemným pískem a chráněnou korálovým útesem. Pláže jsou dostatečně prostorné, takže vždy najdete nerušené a klidné místo.

Dominantou tohoto místa je stolová hora Le Morne, která se vypíná 556 m.n.m. a je zapsána v seznamu UNESCO.

Spojené Arabské Emiráty (SAE)

Proč vyrazit v listopadu do Spojených Arabských Emirátů

V listopadu ve Spojených Arabských Emirátech stále trvá krásné počasí. Můžete si tu užít odpočinek na sluníčku, nakupování i ochutnávku dobrého jídla.

Navštívit můžete například nejvyšší budovu světa Burj Khalifa a porozhlédnout se z ní po světě. Dalším tipem je adrenalinové pouštní safari a s ním spojená jízda na dunách.

Teplota vzduchu a moře v (SAE) v listopadu

Teploty vzduchu jsou v listopadu letní a velmi vysoké. Vyšplhají se až na 32°C. Vlhkost vzduchu je ale nižší a tak je klima příjemné. Voda má teplotu v průměru 27°C.

Nejoblíbenější listopadové destinace u moře ve Spojených Arabských Emirátech

Dubaj

Dubaj je hlavním městem emirátu stejného jména a zároveň je to nejlidnatější město v celých Arabských Emirátech.

Leží na pobřeží Perského zálivu a díky tomu, že je zde soustředěn veškerý sociální, politický, hospodářský i kulturní život, je tu velice živo.

Abú Zabí (Abú Dhabí)

Druhým nejlidnatějším městem Arabských emirátů je Abú Zabí. Rozkládá se na ostrově ve tvaru T, v Perském zálivu.

Už z dálky vás upoutají odlesky od třpytících se minaretů, domů a věží. Zblízka pak můžete obdivovat bíle zářící mešity a vysoko položené byty v záplavě zeleně.

Závěr

Doporučení pro parkování u letiště 1parking

Dopravu na letiště můžete řešit několika možnými způsoby. Nejpraktičtější a také nejpohodlnější je přijet vlastním vozem. Pokud si předem zajistíte parkování Veleslavín (u letiště), pak máte o jednu starost méně.

Služby jsou velice komfortní a patří mezi ně například transfer k terminálu a zpět. Získáte tím také nejlevnější parkování letiště Praha.

Shrnutí tématu kam v listopadu k moři

Ačkoliv jsou za turistickou sezónu považovány především letní měsíce, do některých destinací je mnohem výhodnější letět právě na podzim.

Při rozhodování, kam letět v listopadu k moři, si ujasněte priority. Především to, jak chcete svou dovolenou prožít. Jestli především na pláži a v moři nebo si domů přivézt spoustu zážitků z výletů.

Rezervací parkovacího místa u letiště máte 100% jistotu, že se se svým vozem po příletu opět setkáte