Nejlepší místa, kam na dovolenou v letošním roce

V okamžiku, kdy odezní vánoční čas a přehoupne se Nový rok, začínáme většinou plánovat letní dovolenou. V zásadě máme dvě základní možnosti.

Buď zůstat doma a poznávat krásy Česka nebo se vydat do zahraničí, kde na nás čekají docela jiné možnosti a zážitky.

Na otázku, kam na dovolenou, by se tedy dalo odpovědět jednoduše. Tam, kde se vám bude líbit.

Letíte na dovolenou a přemýšlíte, kde zaparkovat vůz, tak abyste se s ním po návratu opět setkali? Je to jednoduché. V blízkosti letiště, na bezpečném místě.

Obsah

Jak vybrat, kam na nezapomenutelnou dovolenou

Dovolenou si můžete vybírat podle několika kritérií. Vždy záleží na tom, jak ji chcete strávit, co na ní zažít, jaké je složení vašeho cestovatelského týmu a jestli je to pro vás první let letadlem.

Cestovat se dá ale prakticky po celý rok. Není nutné čekat na hlavní sezónu. V mnoha případech je dokonce praktičtější, pokud se rozhodneme pro méně frekventované období.

Podle měsíce v roce

Pracující člověk je vždy více či méně limitován svým zaměstnáním. U některých profesí není možné vzít si dovolenou v hlavní sezóně a některé nedovolují odletět na delší dobu například v zimě.

Další podmínkou pro nejlepší dovolenou u moře je také dostatek informací o vybrané destinaci. Některým místům je totiž v určitá období se lépe vyhnout. A to z důvodu náporu turistů nebo nepříznivého počasí.

Podle destinace

První otázkou asi bude, zda chcete strávit svou dovolenou ve vnitrozemí nebo u moře. Podle toho pak můžete vybrat několik variant a vylučovací metodou dospět ke konečnému rozhodnutí.

Záleží také na domluvě všech zúčastněných. Pokud to bude společná dovolená, pak má každý právo vyjádřit svůj názor a pak se můžete společně domluvit na kompromisu.

Někdy se může stát, že jeden z partnerů upřednostňuje dovolenou u moře a druhý by nejraději strávil dny volna na horách. I to lze jednoduše skloubit a není zapotřebí volit variantu dvou dovolených.

Příkladem může být Sicílie. Milovníci turistiky si mohou vyšlápnout na slavnou Etnu (3 323m) a to až do výše 2 900m a nechat se fascinovat úchvatným výhledem na hlavní krátery sopky.

Pro plážové lenošení najdete ideální místo v kouzelném městečku San Vito Lo Capo v severozápadní části ostrova.

Typ dovolené

O tom, kdy vyrazit na dovolenou, jistě rozhoduje také její účel. Můžeme jet na relaxační (plážový) pobyt, poznávací zájezd nebo například na dovolenou spojenou s horskou turistikou.

Záleží také na tom, zda se jedná o romantickou dovolenou ve dvou nebo dovolenou rodinnou.

Svět je veliký a poskytuje takřka neomezené možnosti. Stýská se vám, například, v létě po lyžování? Není problém. Stačí si zaletět na lyžovačku na Nový Zéland.

Cestování je jednou z nejkrásnějších zálib

Podmínkou pro to, abychom si to opravdu užili, je nechat doma všechny starosti. To platí i pro zaparkování vašeho vozu po dobu vaší nepřítomnosti.

Tipy na celý rok, kam letět na dovolenou k moři

Vyrazit na dovolenou k moři můžete prakticky po celý rok. Stačí si jen vybrat tu správnou destinaci, která splní všechna vaše očekávání. A naopak. Vyhnout se takovým místům, která v dané období příliš pohodlí nenabízejí.

Kam v lednu k moři

Chcete-li vyrazit za teplem a užít si koupání v moři hned začátkem roku, pak jsou jednou z nejoblíbenějších destinací Kanárské ostrovy.

Je sice pravda, že je tu v lednu trochu chladněji, ale s našimi podmínkami se to nedá srovnat. V lednu je tu totiž krásných 21°C. Dalšími místy, kam v lednu k moři, je Dubaj nebo Severní Thajsko.

Více...

Kam v březnu k moři

Březen už je v našich končinách měsícem, kdy nás příroda upozorňuje na blížící se teplo, ale stále to není ono.

A spousty lidí se ptá, kam v březnu k moři? Ideální destinací pro březnovou dovolenou může být například thajský ostrov Koh Samui. Užijete si tu potápění, šnorchlování a krásně čistou vodu.

Vydat se za teplem můžete také do Kalifornie a vychutnávat si nejen koupání, ale také se vypravit do některého slavného národního parku. Mezi nejnavštěvovanější patří tradičně Yellowstone nebo Yosemite.

Více...

Kam na dovolenou v dubnu

Pro dubnovou dovolenou je skvělou volbou Jižní Evropa. Začíná teplo, ale nikoliv nesnesitelné vedro.

V dubnu se tak můžete vydat například do španělské Andalusie nebo na Sicílii v Itálii. Další destinací, kam na dovolenou v dubnu, je Karibik.

Krásnou a romantickou dovolenou můžete zažít také v japonském Tokiu. V dubnu zde vrcholí sezóna kvetení třešňových stromů. Musíte se ale připravit na velký nápor turistů.

Více...

Kam v červnu k moři

Tak trochu opomíjenou destinací je Maroko, které vám pomůže vyřešit otázku, kam v červnu k moři.

Kromě koupání tu na vás čeká celá řada památek UNESCO, tradiční tržiště i nevšední gastronomické zážitky. Stále více turistů jezdí v červnu pozorovat velryby na Island.

Je tu sice v tomto období trochu více turistů než v jiných měsících roku, ale přeci jen se to s náporem v jiných destinacích nedá srovnat.

Více...

Kam na dovolenou v srpnu

Přemýšlíte, kam na dovolenou v srpnu? Pak uvažujte o safari v africké Keni. V tento čas probíhá migrace obrovských stád zeber a pakoňů.

Vidět až dva miliony zvířat, jak kolem vás uhánějí, je nepopsatelný zážitek. Seznam věcí na dovolenou bude asi delší, ale bude to stát za to.

Jestliže si chcete raději poležet na vyhřáté pláži u moře, pak bude tím pravým sever Španělska.

Více...

Kam na dovolenou v září

Hledáte pravý ráj a zároveň se ptáte, kam na dovolenou v září? Řešením se pro vás může stát Ibiza. Davy turistů už nehrozí, ceny jsou na polovině a teploty se stále pohybují kolem 20°C.

Maledivy mají sice v září období dešťů, ale posezónní nízké ceny stojí za zvážení, zda tuto zajímavou destinaci přeci jen nenavštívit.

Více...

Kam v říjnu k moři

Při rozhodování, kam v říjnu k moři, stojí za zvážení rozhodně stojí Jihovýchodní Evropa, kde je stále dostatek slunečních paprsků a moře příjemné vyhřáté.

Konkrétně Řecko či Turecko. Pokud se v říjnu vydáte na Bali, pak musíte počítat s tím, že vás může potrápit období dešťů.

V plné síle ale propukají až v listopadu. Výhodou jsou v říjnu na Bali prázdné pláže, výhodné ceny za ubytování a stále příjemná teplota kolem 27°C.

Více...

Kam v listopadu k moři

Milovníci koupání v teplém moři si přijdou na své na Kapverdách, kde jsou v listopadu teploty vzduchu i vody kolem 26°C.

Kapverdy sestávají z deseti ostrovů a každý je něčím výjimečný. Jednou z destinací, kam v listopadu k moři, je Egypt.

V létě je tu příliš velké horko, a tak je listopad ideálním měsícem nejen pro lenošení na pláži, ale také pro potápění a pozorování podmořského světa.

Více...

Závěr

Rozmanitost při výběru dovolených a preference

V současné době se dá jezdit či létat prakticky po celém světě. Můžete se tedy rozhodnout přesně podle svých představ.

Kritériem pro výběr mohou být klimatické podmínky, možnosti výletů po okolí, volba mezi oblázkovou nebo písečnou pláží.

Před rezervací zájezdu se také ujistěte, zda vám vyhovují podmínky ubytování a jaké je prostředí kolem hotelu.

Doporučení pro parkování u letiště 1 parking

Pokud se také rádi spoléháte na vlastní dopravu na letiště, pak budete muset řešit zaparkování vašeho vozidla po dobu vaší nepřítomnosti. Starostí s hledáním bezpečného místa vás zbaví parkoviště u letiště, které nabízí bezplatný transfer na letiště a zpět.

V případě parkování letiště Praha jsou ceny velice přijatelné, a navíc se při dlouhodobém parkování každý den snižují. Dobrým tipem je Buštěhrad parkování.

Pokud cestujete v týmu nebo s rodinou, pak je vždy nutné předem se domluvit na místě, kde svou dovolenou strávíte. Je důležité, aby si každý člen našel to pravé.

Ušetříte si celou řadu nedorozumění a budete tak mít jistotu krásných vzpomínek. Platí to i pro dovolenou s dětmi u moře.

Před odletem si nezapomeňte rezervovat bezpečné parkovací místo co nejblíže letiště

Zajistíte si tak pohodový odlet a klidnou dovolenou.