10 originálních tipů, kam v zimě k moři za teplem

Dovolená strávená na pláži již dávno ztratila spojení s letními měsíci. Je ideálním způsobem odpočinku v době, kdy u nás převládají podzimní plískanice nebo nevlídná zima.

Přemýšlíte také, kam v zimě k moři? V tomto článku jsme pro vás připravili přehled zajímavých zimních destinací.

Na podzim a v zimě musíte za teplem a mořskou vodou jednoznačně letadlem. Budete-li potřebovat nechat automobil u letiště, využijte spolehlivě hlídané parkoviště za solidní ceny. Zvolte 1 parking.

Obsah

Proč vyrazit v zimě k moři

Češi si na zimní cesty k moři rychle zvykají. Není divu, skýtají totiž řadu výhod.

Únik před studeným počasím

Pohádkově bílá ladovská zima vypadá sice z okna hezky, ale mráz se zakusuje pod kůži a kromě milovníků zimních sportů se rychle omrzí.

Navíc takové krásné zimy jsou spíše minulostí a před blátivým a deštivým počasím a rozbředlým technickým sněhem na sjezdovkách utíkají za teplem stále častěji i lyžaři.

Nabrat novou energii

Zimní počasí vyčerpává a není to pouze nedostatkem vitaminu D. U moře se dá strávit venku celý den a zregenerovat tělo takovým způsobem, že jarní únava se stane neznámým pojmem.

Dovolenou u moře dobijete baterky a první jarní dny přivítáte v plné síle.

Nižší ceny než v sezóně

I když na pláži nebudete sami, přece jenom hlavní sezóna je stále ta letní a tomu odpovídají také ceny.

Kdo by nechtěl prvotřídní kvalitu za poloviční cenu, navíc levnější dopravné, pokud víte, kdy kupovat letenky, a jako bonus trochu víc soukromí?

Ve studenější polovině roku najdete teplo na severní polokouli, ale bez cesty letadlem se neobejdete

Přijeďte k letišti pohodlně vlastním vozem, až budete u moře, my se o něj postaráme. Parkujte u 1parking.

1. Boracay - Filipíny

Na nejkrásnějším a nejbohatším z několika tisíc filipínských ostrovů to s turisty umí, dá se říci, že ostrov žije jen pro ně (a z nich).

Ale pozor – jde tu o seriózní aktivní odpočinek, z ekologických důvodů se na plážích (nejznámější je White Beach) nesmí pít ani kouřit, o to více se tu plave, surfuje nebo poznává.

Jako nedostatek se může jevit, že ostrov nemá vlastní letiště, ale cesta lodí ze sousedního Caticlanu je jedním z mnoha výletů, které zde můžete podniknout.

2. Bamboo Island - Thajsko

Tak jako služby letiště Praha zahrnují přímé lety do oblíbené destinace českých milovníků tepla Thajska, tak se z thajských letovisek Krabi, Ao Nang, Phuket nebo ostrova Phi Phi Don pořádají výlety na Bamboo Island jako zajímavé zpestření pobytu.

Ostrov je součástí národního parku a vyznačuje se plážemi s průzračnou vodou a fascinujícím podmořským životem. Když vám učaruje, můžete na něm strávit i noc v pronajatém stanu a začít se kochat jeho nádherou hned od dalšího rána.

3. Ostrov Fehendhoo - Maledivy

Každý ze zhruba 200 obydlených ostrovů Malediv, nacházejících se pár set kilometrů od indických břehů, stojí za návštěvu.

Ostrovy lemují krásné písčité pláže a laguny a to, že jsou nejnížeji položené na celém světě (průměrná nadmořská výška je 1,5 m. n. m), jim na kráse neubírá.

Návštěvníci je milují také kvůli želvám. Fehendhoo má tu výhodu, že není nikdy příliš zalidněn. Funguje tu pouze minimum, takže ostrov je synonymem soukromého ráje. Kdo touží po společnosti, může vyrazit na sousední Fulhadhoo.

4. Nusa Dua - Bali

Indonéský ostrov Bali nabízí na svém největším jižním letovisku Nusa Bali dlouhou tříkilometrovou pláž.

Je vhodný pro ctitele klasického pobytu u moře – resorty, obchodní centra, restaurace a kavárny.

Ceny v posledních dvou zmíněných jsou sice trochu přemrštěné, ale že se na turistech musí vydělat, s tím je třeba se smířit. Nejlevnější parkování u letiště Praha vám výdaje v cizině vykompenzuje.

Vyberte si, kam chcete letět, objednejte si letenky a nezapomeňte si včas zarezervovat místo pro svůj vůz

S jistotou bezproblémového zaparkování budete na letišti včas. Parkujte u 1parking.

5. The Richard Haynes Boardwalk - Barbados

Barbados je nejvýchodnější ostrov v Karibiku, pokud si ho vyberete jako cíl své zimní dovolené, ubytujte se na jižní straně, abyste měli přístup na Richard Haynes Boardwalk.

Je to zhruba dvoukilometrová turistická promenáda lemovaná bary, bistry, restauracemi a obchůdky, kde to žije ve dne v noci.

Tato Ibiza Karibiku se pyšní pozvolna se svažujícími plážemi v jejichž blízkosti je ubytování. Nebojte se, lze tu nalézt i klidnější místa.

6. Matira Beach - Bora Bora

Pláž Matira je vyhlášenou volně přístupnou pláží na ostrově Bora Bora ve francouzské Polynésii.

Kromě plavání si zde určitě užijete šnorchlování a věřte, že pod hladinou je na co se dívat. Promíšenost kultur zde ilustrují úřední francouzština a tahitština, cesta sem je však poměrně dlouhá.

7. Nissi Beach - Kypr

Naopak ideální pro první cestu letadlem je Kypr, kam se bez problémů dostanete do tří hodin.

Délka letu se v případě Nissi Beach snoubí snadnou dostupností městskou dopravou, s resortem městského typu oplývajícím vším potřebným a sympaticky mělkým mořem – takže dokonalý tip pro trávení volného času s dětmi

8. Golden Bay - Malta

Ostrov Malta ve Středozemním moři je známý svými kamenitými plážemi. O to větším skvostem je tu Zlatá zátoka neboli Golden Bay, která je písčitá.

Nachází se v oblasti Mellieha poblíž městečka Manikata zhruba 20 km od letiště a je dobře dostupná silniční dopravou.

Je vhodná pro turisty zvyklé na klasické vybavení evropských pláží – toalety, restaurace, půjčovna lehátek a slunečníků. Také při odbavení na letišti na Maltě můžete čekat standardní postup a rychlost.

Parkoviště u pláží se plní stejně rychle jako u letišť

Rezervujte si své místo u 1parking včas, ať se vám začátek dovolené nezkomplikuje. Parkujte u nás.

9. Flic en Flac Beach - Mauricius

Mauricius je půvabný ostrov ukrytý v Indickém oceánu východně od Madagaskaru. Pláž Flic en Flac Beach byla původně obyčejnou chudou rybářskou vesničkou, ze které zájem turistů učinil živoucí letovisko, nicméně s jedinečnou atmosférou genia loci.

Malá hloubka moře nevyžaduje velké plavecké dovednosti stejně jako pozorování života na korálových útesech pod vodou.

10. South Beach - Miami, USA

Kdo chce na své dovolené mít možnost se dobře bavit, ať zamíří k plážím Nového světa. South Beach na Floridě je kultovní záležitost, rozkládá se mezi neméně proslulými Miami Beach a MidBeach, Ačkoli se nachází v centru dění, sama platí za spíše poklidnější a přírodnější úsek, jehož scenérii nehyzdí žádné mrakodrapy.

Je velmi pěkně vybavena a upravena, přeje též milovníkům vodních sportů.

Závěr

Obecně vzato, výpravy za teplem se v chladnějších obdobích roku vyplatí. Lze počítat se slevami na ubytování i cestovném.

Pokud na letiště pojedete vlastním autem, využijte služeb 1parking. Získejte online pro parkování letiště Praha promo kód, garantujeme vám ještě nižší cenu.

Zemí, kde je teplo po celý rok, je hodně, takže máte z čeho vybírat. Stejně pečlivě volte parkování u letiště v Prahaze pro váš vůz, abyste se s nepoškozeným setkali na stejném místě, kde jste ho nechali.

Pokud se rozhodnete pro vlastní vůz, parkujte u 1parking

Rezervujte si u nás místo s předstihem i s transferem na letiště a zpět.