Jak zabalit kočárek do letadla a jaký typ kočárku do letadla je nejlepší

Letecké cestování s nemluvňaty a batolaty je dnes běžnou součástí života rodin. Rodiče se tak musí potýkat s úkolem, jak zabalit kočárek do letadla. Další otázkou pro ně je, kolik se za kočárek platí. Jak cestovat letadlem s kočárkem, aby by to bylo pohodlné a ekonomické zároveň?

Pokud pro zaparkování u letiště využijete služeb 1 parking, dopravíme vás s dítětem a kočárkem pohodlně a bezplatně až na letiště. Pro nás kočárek problém nepředstavuje. Zvolte 1 parking.

Obsah

Jaký typ kočárku do letadla je nejlepší?

První let letadlem s malým dítětem je zdrojem obav, a mnohdy právem. Proto se snažte eliminovat možné problémy. Zlaté pravidlo pro kočárek zní: skladný.

Důležitost rozměrů

Kočárek do letadla nabývá status zavazadla, a to jak v úložném prostoru (odbavené), tak na palubě letadla (jako příruční). Proto by měl splňovat – složený nebo rozložený na dvě části – předpisy letecké společnosti pro rozměry zavazadel.

Ideální je golfový kočárek

Ideálně skladný je tzv. golfák. Dá se dokonale složit, takže zabere minimum místa a bez problému projde rentgenem při bezpečnostní kontrole.

Problém je, že se nehodí pro nejmenší děti. Při létání s miminkem se neobejdete bez hlubokého kočárku, který se zřejmě bude muset kontrolovat ručním skenerem

Kolik si připlatíte za odbavení kočárku do letadla

Kočárek je zavazadlo navíc, ale nebojte se, většina aerolinek ho přijímá bezplatně. Na co je třeba dávat pozor?

Typ kočárku

Kočárek s nadměrnými rozměry může být u některých společností považován za další zavazadlo. V tom případě se u nich včas informujte jak přikoupit k letence zavazadlo.

Letecká třída a společnost

Nízkonákladové subjekty jsou obvykle přísnější a zdarma toho dovolují méně (buď kočárek, nebo autosedačku). Naopak příplatek vyšší třídy je vstupenkou pro nadstandardní služby

Počet kusů zavazadel

Běžně se toleruje kočárek jako zavazadlo navíc, ale v případě, že jej budete přepravovat pod svým sedadlem, stává se z něho standardní příruční zavazadlo a na žádné další nemáte nárok.

Abyste uspokojivě vyřešili případné problémy se zavazadly navíc, musíte být na letišti včas

S jistotu parkovacího místa u 1 parking se vám to podaří. Parkujte u nás.

Jak probíhá odbavení kočárků na letišti

Na rozdíl od tekutiny do letadla není kočárek považován za bezpečnostní riziko. Jeho odbavení je rychlé a na bezpečnostní kontrolu chodí “kočárkové” skupiny s malými dětmi přednostně (fast track), což je zúčastněné sympatická kompenzace za starost navíc.

Odbavovací přepážka, rentgen a označení

Kočárek nahlásíte u své přepážky. Počítá se s tím, že kočárek budete potřebovat v prostorách letiště.

Dostane tedy štítek s označením (větší projde klasicky jako zavazadlo rentgenem) a bude vám k dispozici až k nástupu do letadla, kde se ho ujme letištní personál.

Vydání při příletu

Jakmile je kočárek odevzdán, zmizí v úložném prostoru a setkáte se s ním až v cílové destinaci.

To může být problém při mezipřistáních a přestupech. Myslete proto včas na alternativní transport dítěte (nosítko, šátek, pěšky) pro tuto fázi vaší cesty.

Do seznamu, kdo by neměl létat, malé děti podle našeho názoru nepatří

Počítají s nimi aerolinky a také my. Pro skupiny s dětmi poskytujeme veškerý nadstandard zdarma i autosedačku k zapůjčení.

Přeprava kočárku letadlem

V zásadě existují dvě možnosti, jak bude kočárek přepravován: v úložném prostoru, nebo na palubě letadla.

Zavazadlový prostor

Při transportu počítejte s ušpiněním nebo poškrábáním, takže se doporučuje obal nebo ochranná fólie. Na cestování zvolte starší a opotřebovaný, aby vás případné poškození nemrzelo.

Na palubě letadla

Po dohodě s leteckou společností vám může být dovoleno mít kočárek (složený do daných rozměrů a zabalený) přímo u sebe v letadle. Výhodou je, že bude funkční a při ruce u všech přestupů.

Možnost zapůjčení kočárku na letišti

Cestování s dětmi podobné jako létání v těhotenství má svá specifika. Kočárek je obvykle potřeba pro přesun dítěte v areálu letišť, ale jeho přítomnost na palubě znemožňuje mít příruční zavazadlo. Protože odbavit kočárek je jednodušší a výhodnější,, letiště nabízejí možnost bezplatného zapůjčení kočárku.

Závěr

Jak zabalit kočárek do letadla a jak ho odbavit je hračka. Stejně jako s oblečením do letadla si z toho lidé zbytečně dělají těžkou hlavu.

Pro předcházení problémům většinou stačí mít dobré informace a jednat s předstihem

Zarezervujte si včas své parkovací místo u letiště, ať vás nic nezaskočí.