8 jedinečných tipů, kam v lednu k moři za teplem

Leden je spojený s ledem a nízkými teplotami pouze v jistých zeměpisných šířkách – včetně té naší. Pokud ale nechcete, nemusíte se nechat jimi omezovat.

Na otázku, kam v lednu k moři, existuje celá řada odpovědí. Abyste měli rozhodování snazší a dovolenou zajímavější, připravili jsme pro vás tento exkluzivní přehled.

Až si vyberete, kam vyrazit, promyslete, jak se tam nejlépe dostanete. Pro parkování vozů u letiště jsme tu my – 1parking. Využijte našich kvalitních služeb.

Obsah

Proč letět v lednu k moři

Ani největší konzervativci nemohou nic namítat. Tradiční české Vánoce a novoroční ohňostroj jsou úspěšně za námi a studený leden povinný není.

Méně lidí a klidnější atmosféra

Možná by chtěli, ale zdaleka ne všichni pochopili, že je celá řada míst, kde je v lednu super teplo.

Jsou zajetí ve zvyku síly nebo termínů školních prázdnin. Proto je na nejluxusnějších pláží daleko volněji a klid. Soukromí mají lednoví návštěvníci zaručeno.

Nižší ceny a větší dostupnost ubytování

Logicky se proto nabízí větší výběr ubytovacích kapacit, které se předhánějí v cenové výhodnosti svých nabídek a služeb.

Při cestování letadlem se při troše snahy dají jízdenky pořídit také velmi levně a tak lednové moře představuje sympatickou úsporu.

Příležitost uniknout zimě a zažít slunečné počasí

I ti největší milovníci zimy se nakonec začnou těšit na jaro. Co teprve teplomilní jedinci!

Současné možnosti cestování umožňují zamávat zimě a přemístit se do příjemnějších teplot za několik málo hodin. Když nepřijde slunce za námi, jednoduše vyrazíme za ním.

Lednová dovolená se dá zvládnout levně a dobře stejně jako parkování u letiště

Zvolte 1parking a máte po starostech o váš automobil během vaší lednové dovolené.

Ideální destinace: Kam na dovolenou v lednu za teplem

Na zeměkouli slunce nikdy nezapadá. Která místa jsou ta, kde v lednu jeho paprsky vyhřívají mořskou vodu a písek na plážích?

Maledivy

Souostroví Malediv, tato turistická perla v Indickém oceánu, láká své návštěvníky na konstantní teplotu moře mezi 27 – 29 °C v průběhu celého roku. Nicméně kvůli období dešťů nepatří mezi favority na to, kam na dovolenou v září.

Od listopadu do května jsou zdejší křišťálové čisté vody připraveny přivítat zkušené i nezkušené začínající sportovce a ve spojení s vynikající kulinářskými výtvory zdejších restaurací slibují mimořádný dovolenkový zážitek.

Bali

Indonéský poloostrov Bali leží kousek od rovníku, tzn. že teplota se každý den pohybují v rozmezí 26 – 29 °C (vzduch), respektive 27 – 31 °C (moře).

V lednu je zde sice období dešťů, ale při pobřeží na plážích bude jen vlhčí vzduch, protože mraky se shromažďují ve vnitrozemí.

Bali je pro turisty skvěle vybaveno atrakcemi, místními i mezinárodními restauracemi, blízkostí krásných hor blízko pláží a přívětivostí místních obyvatel, je hrdým nositelem mezinárodního ocenění Nejlepší ostrov.

Spojené arabské emiráty

Malý stát v jihozápadní Asii je symbolem a luxusu a navíc se může pochlubit možností příjemného koupání každý den v roce. V lednu má voda teplotu 22 – 24 °C, což sice nejsou tropy, ale pořád je to víc než Balt v letní sezóně.

Kromě nádherných pláží s průzračnou vodou nabízí SAE všechno, nač si vzpomenete – špičkové služby v luxusních hotelech, supermoderní architekturu a obchodní centra s dechberoucím výběrem zboží.

Nemůže se stát, že byste se zde nudili nebo nevěděli co dělat na letišti, kdybyste tam snad museli čekat.

Omán

Jako rovnocenný konkurent Spojených arabských emirátů se Omán rozvinul v oblasti turismu. Středomořské podnebí zde na jihu přechází do tropického, což znamená, že dokonce v lednu se teplota moře může blížit k 29 °C.

Omán těží z exkluzivity země turisty teprve objevované, většina hotelů je nová a turisté se častěji setkávají s místní každodenností. Oblíbeným doplňkem pobytu u moře jsou výlety do hor či pouště.

Abyste svůj let do země vašich snů stihli včas, přijeďte k letišti s předstihem a zaparkujte u nás

My vás dopravíme přímo k terminálu. Zvolte 1parking.

Kam v lednu k moři levně

Důležitým ukazatelem kromě teploty a počasí je cena pobytu a dalších služeb. Podívejte se na nejlevnější parkování letiště Praha a na to, kde v cizině je pro našince relativně levně?

Thajsko

Tato země s tropickým podnebím a celoročními teplotami vody atakujícími 30 °C stále vede v žebříčku obliby u českých milovníků nesezónních pobytů u moře.

Je jedno, zda uvažujete, kam v listopadu k moři nebo kam vyrazit v lednu, Thajsko nikdy nezklame. Vedle dokonalých pláží, vstřícnosti místních obyvatel a vysoké úrovně bezpečnosti sem vábí turisty nízké ceny.

Pokud nejdete vysloveně po nejluxusnějších hotelech a restauracích, jsou ceny v Thajsku ve srovnání s našimi poloviční. Dobře se najíte do 100 Kč a ubytujete opravdu za několik stovek za noc.

Za zpáteční letenku do Thajska dáte v průměru 15000, cestovní kanceláře nabízejí zájezdy za cca 30 – 35000 na osobu.

Maroko (Agadir)

Marocký Agadir je nejvyhledávanější letovisko v této severoafrické zemi. Čistá voda a dlouhá pláž vás okouzlí stejně jako místní hospůdky a restaurace.

V lednu je to spíše na krátkodobé vykoupání (teplota vody kolem 18 °C (v jiných částech Maroka o pár stupńů vyšší), ale o to víc vás dostane krása země s historií a charismatem.

Maroko je levné, pokud chodíte do hospůdek pro místní, a ne pro turisty. V takových se najíte za 75 Kč. Relativně dobré ubytování se dá sehnat od 250 Kč do 800 Kč pro dvě osoby na noc, levnější je krajně podezřelé.

Lety do Maroka a zpět začínají od 1000 a končí 10 000. Zájezdy all inclusive stojí 30 000 – 50 000 tisíc, protože zde se počítá s cenami pro turisty. Po jedete-li na vlastní pěst, můžete si dovolit daleko delší pobyt. Při dlouhodobém parkování Praha se také dostávají slevy.

Egypt (Hurghada, Sharm El Sheikh)

Blízkost Egypta, konkrétně resortů Hurghada, Sharm El Sheikh přitahuje mnoho turistů, především těch, kteří chtějí jen užívat odpočinek na pláži s All Inclusive.

Teplota moře je zde na 22 °C, což je příjemné osvěžení. Kdo vyrazí ze svého hotelu, zjistí, že ceny jsou tu velice příjemné.

Ceny v restauracích se pohybují od: 80 do 150 Kč, ubytování průměrná cena je 750 Kč, ale seženete již od 280. Nejvíce se různí letenky, jejichž nabídku naleznete v rozmezí od 1000 Kč do 8000 Kč.

Vietnam

Vietnam je co do bezpečnosti, chování místních a připraveností na turisty pro Čechy druhým Thajskem. Jen průměrná teplota vody je tu cca o dva stupně nižší (28 °C). Odpočinek se zde spojuje s poznáváním odlišné kultury.

Letenku do Vietnamu a zpět seženete od 9000 do 17 000. Ceny ubytování se hodně liší podle destinace a druhu, celkově se pohybují od 200 do 2000 Kč. Jídlo je velmi levné, téměř každé jídlo v restauraci stojí méně než 100 Kč.

Závěr

V lednu máte tolik možností, jak si užít moře. Kromě výběru destinace je potřeba řádně promyslet všechny detaily. Zvlášť pokud poletíte k moři s dětmi, vzhledem k množství zavazadel a vašemu pohodlí je optimální dopravit se k letišti vlastním vozem.

Myslete včas na to, kde bude vaše auto po dobu vaší nepřítomnosti a najděte si dobré parkoviště. 1parking nabízí spolehlivé parkování u letiště Praha a všechny související služby za rozumné ceny.

Parkování u letiště na poslední chvíli či naslepo může být problém

Rezervujte si místo s dostatečným předstihem. Obraťte se na 1parking a mějte váš vůz pod dohledem kamer.