10 skvělých tipů, kam v říjnu k moři za teplem

S odcházejícím létem na nás většinou padá smutek z toho, že jsou teplé dny nenávratně pryč. Dobrou zprávou je, že si můžeme ten krásný čas koupání a slunění prodloužit tím, že se prostě vypravíme někam do teplých krajin.

Velkými výhodami podzimní dovolené jsou nejen nízké ceny, ale také odliv turistů. Kam v říjnu na dovolenou? Za teplem.

Nezapomeňte si včas rezervovat parkovací místo co nejblíže u letiště. Ušetříte čas i finance.

Obsah

Proč letět v říjnu k moři

Příjemné teploty u moře

Začínající podzim je ideální dobou, kdy si můžete naplno vychutnat nejen koupání, ale také výlety a procházky po pláži.

Otázku, kam k moři v říjnu, většinou řeší ti, kdo nemají rádi přílišná horka a chtějí spíše u moře relaxovat.

Může to být tedy dobrý nápad na dovolenou v říjnu s dětmi i na romantickou dovolenou ve dvou. Předem si zjistěte, jaká je za parkování u letiště Praha – cena.

Příznivější ceny nežli v sezóně

Ceny zájezdů se pochopitelně liší v souvislosti s ročním obdobím. Nejvíce zaplatíte v létě a na jaře. Nejpříznivější ceny budou na podzim.

Zlevňují se letenky, ceny za ubytování i stravování. Ve finále tedy můžete jet na dovolenou v říjnu za poloviční ceny a prožít nejlepší dovolenou u moře. .

Příležitost k říjnovým podzimním zážitkům

Při rozhodování, kam letět na dovolenou v říjnu, bude hrát svou roli také to, jak si svou dovolenou představujete. Milovníci turistiky a poznávání nových končin tento čas uvítají zejména v destinacích, ve kterých je na podzim příjemné klima.

Je ale nutné si zjistit, zda ve vámi vybrané destinaci nezačíná právě na podzim období dešťů. Jinak by váš seznam věcí na dovolenou musel být trochu delší.

Myslíte, že není možné najít před odletem do zahraničí bezpečné parkovací místo co nejblíže letišti?

Stačí kliknout.

Tipy, kam na dovolenou v říjnu k moři a za zážitky

1. Mallorca (Španělsko)

Mallorca se rozkládá jihovýchodně od pobřeží Španělska a z Baleárských ostrovů je největší a také nejlidnatější.

Proč vyrazit v říjnu na Mallorcu

Mallorca je považována za jednu z nejlepších destinací na dovolenou v říjnu. V příjemných teplotách tu můžete obdivovat mnoho zajímavých historických památek i krásnou přírodu.

V říjnu není také ještě zdaleka konec koupání a slunění. Na Mallorce hlavní sezóna trvá od června do listopadu.

Teplota na Mallorce v říjnu

Teploty vzduchu jsou v průměru na 25 stupních. Minima neklesají pod 18°C. S sluníčkem můžete počítat osm až devět hodin denně. Moře je příjemně vyhřáté na 23°C.

2. Madeira (Portugalsko)

Madeira je souostroví vulkanického původu, které patří oficiálně k Portugalsku. A to přesto, že je polohou blíže k Africe.

Proč vyrazit v říjnu na Madeiru

Pokud se rozhodujete, kam v říjnu na dovolenou za teplem, pak by právě Madeira neměla zůstat stranou vašeho zájmu. Jedním z velkých lákadel právě na podzimní zájezd je například nejvyšší vrchol Pico Ruivo (1862 m).

Výšlap je vhodný pro zdatné turisty, protože se zdolávají výstupy a sestupy po schodech vytesaných do skály, ale také je třeba překonat strmé srázy. Na vrcholu na vás čeká odměna v podobě skvělého výhledu na krásné okolí.

Teplota na Madeiře v říjnu

V říjnu jsou na Madeiře minimální rozdíly mezi denní a noční teplotou. Pohybují se v rozmezí 19 až 23°C. Oceán je stále vyhřátý na krásných 23°C. Je to tedy skvělý tip, kam na exotickou dovolenou v říjnu.

Velkou výhodu mají ti, kdo zaparkují svůj vůz na parkovišti poblíž letiště

Bonusem je totiž transfer tam i zpět zdarma.

3. Chorvatsko v říjnu

Evropský stát Chorvatská republika se nachází na pomezí jižní a střední Evropy, na východním pobřeží Jadranského moře.

Na ostrově je více než 1 200 útesů a ostrovů, 11 chráněných krajinných území a osm národních parků. Váš první let letadlem může být právě do této krásné země.

Proč vyrazit v říjnu do Chorvatska

Jestliže není vaším cílem jen ležení na pláži, pak je Chorvatsko ideální destinací pro podzimní dovolenou. V říjnu můžete cestovat a objevovat krásy této úžasné země.

Na podzim už je také v Chorvatsku méně turistů a ceny jsou více než přijatelné. Dokonce i luxusní hotely nabízejí své služby mnohdy za zlomek původní ceny.

Teplota v Chorvatsku v říjnu

Teplota vzduchu se v Chorvatsku v říjnu pohybuje v rozmezí 14 až 20°C. Moře je už chladnější. Jeho teplota bývá kolem 19°C.

4. Sardinie (Itálie)

Sardinie je druhým největším ostrovem ve Středozemním moři. Prvním je Sicílie. Sardinii najdete západně od italského poloostrova a jižně od francouzského ostrova Korsika.

Proč vyrazit v říjnu do Sardinie

Sardinie může být zajímavou a dobrou volbou, kam na dovolenou v září a říjnu. Podzimní měsíce už se považují za vedlejší sezónu, proto už zde nebudete potkávat davy turistů a v klidu si můžete prohlédnout zajímavá historická města.

Teplota moře a vzduchu v říjnu

V průměru se teploty vzduchu pohybují mezi 22 až 24°C. Často se stane, že se ještě vrátí na chvilku léto a teploty vystoupají až na 30°C. Voda je stále krásně prohřátá, a to především v mělkých zátočinách. V průměru je voda teplá 25°C.

5. Kypr v říjnu

Kypr je ostrov ve východní části Středozemního moře. Geopoliticky náleží k Evropě, geograficky k Asii.

Proč vyrazit na Kypr v říjnu

Počasí na Kypru je přívětivé po celý rok. Jen v zimě padá více srážek. Léto tu prakticky trvá až osm měsíců.

Na Kypru si užijí lidé, kteří se zajímají o historii i milovníci hudby a tance. Kypr je také vyhlášený svou skvělou kuchyní a lahodným vínem.

Teplota vzduchu a moře

Teploty vzduchu se pohybují v říjnu v průměru kolem 28°C a jsou stejné jako teplota v moři. V říjnu zde prší opravdu jen výjimečně.

Podzimní dovolená je příjemný relax před nadcházející zimou

Abyste si ho pravdu vychutnali bez všech starostí, najděte si včas parkovací místo.

6. Korfu (Řecko)

Korfu leží v severozápadním koutu Řecka a je právem považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů Jónského moře. Je zároveň sedmým největším řeckým a druhým největším jónským ostrovem.

Proč vyrazit v říjnu na Korfu

Podzimní počasí na ostrově Korfu je teplé a příjemné. Jen musíte počítat s občasnými dešti.

V září a začátkem října je ideální doba pro plavání v moři, slunění i výlety po okolí. Ne nadarmo se tomuto ostrovu říká „smaragdový“. Tolik zeleně snad jinde nenajdete.

Teplota v říjnu na Korfu

V říjnu se teplota na Korfu pohybuje v průměru od 14 do 23°C. Voda je teplá 22°C a hrozí občasné deště.

7. Sicílie (Itálie)

Největším italským ostrovem, s rozlohou cca 25 700 km čtverečních, je Sicílie. Ostrov najdeme jihozápadně od pomyslné špičky boty Apeninského poloostrova, ve Středozemním moři.

Územně se člení na devět provincií a od Kalábrie odděluje Sicílii Messinská úžina. Nejvyšší horou ostrova je dosud aktivní sopka Etna (3 329 m.n.m.)

Proč vyrazit v říjnu na Sicílii

Sicílie je krásná celoročně, ale voda je zde vhodná ke koupání přibližně od května až do poloviny října. Jestliže chcete spojit koupání s poznávacími výlety, pak je právě Sicílie odpovědí na otázku – Kam na dovolenou v říjnu k moři.

Jedním ze zajímavých míst je horský regionální park Madonie, kde najdete 150 sicilských endemitů. V parku je také několik vrcholů. Jedním z nich je Pizzo Carbonara, který je s výškou 1 979 m druhou nejvyšší horou Itálie.

Teplota moře a vzduchu v říjnu na Sicílii

Průměrné teploty na Sicílii jsou v říjnu příjemných 25°C. Voda je prohřátá na 23°C. Je ale třeba počítat s občasnými přeháňkami.

8. Azorské ostrovy (Portugalsko)

Teplota na Azorských ostrovech v říjnu

Průměrné říjnové teploty se na Azorských ostrovech pohybují kolem 21°C. Teplota vody může být ještě o něco málo vyšší. A to okolo 22°C.

Proč vyrazit v říjnu na Azorské ostrovy

Azorské ostrovy jsou jedním ze skvělých tipů, kam na dovolenou v říjnu za teplem. Klimatické podmínky jsou v říjnu dobré po celém území a můžete si tak užít nejen slunění a koupání, ale také výletů. Pro pěší turistiku je jako stvořené například městečko Santa Maria.

Azorské ostrovy jsou portugalským souostrovím v severní části Atlantského oceánu. Cca 1 500 km od Lisabonu a přibližně 4 000 km od východního pobřeží Severní Ameriky.

Součástí Azorských ostrovů je neobydlený ostrůvek Monchique, který je nejzápadnějším bodem Evropy.

9. Zakynthos (Řecko)

Ostrov Zakynthos, který je považován za nejslunnější ostrov v celém Řecku, najdete v jeho západní části, v Jónském moři. Svou rozlohou 410 km čtverečních a délkou pobřeží 123 km je třetím největším ostrovem v této oblasti.

Proč vyrazit v říjnu na Zakynthos

V říjnu pomalu turistická sezóna na ostrově Zakynthos končí a některé hotely zavírají. Pořád lze ale najít dostatek nabídek, které jsou cenově velice výhodné. Navíc se vyhnete náporu turistů prožijete tak klidnou dovolenou.

10. Malaga (Španělsko)

Přístavní město Malaga leží na jihu Španělska a je centrem stejnojmenné provincie (Malaga). Je druhým největším městem Andalusie a šestým největším městem Španělska.

Proč vyrazit v říjnu do Malagy

Na podzim se jezdí do Malagy především za zajímavými památkami z antických dob. Další velice známou atrakcí je spektakulární turistická stezka Caminito del Rey (Královská cesta).

Pokud budete mít dostatek odvahy, můžete jí absolvovat po chodníku připnutém na 300 m vysokých skalních stěnách. Chodník vede úzkými roklemi nad hlubokým údolím a je to opravdový adrenalinový zážitek.

Teploty v Malaze v říjnu

Teplota vzduchu se zde v říjnu pohybuje kolem 26°C. Začátkem října se mohou běžně vyšplhat až na 30°C. Voda je příjemně teplá kolem 22°C.

Závěr

Doporučení pro parkování u letiště 1 parking

Parkování u letiště je výhodné nejen pro svou polohu, ale také z důvodu celé řady poskytovaných služeb. Parkoviště je nonstop hlídané a po celou dobu je vám k dispozici zdarma Wifi i WC. Využít můžete Buštěhrad – parkoviště.

Shrnutí tématu, kam v říjnu k moři

Podzim je jako stvořený pro dovolenou u moře. Prodloužíte si tak léto a zima se vám nebude zdát tak dlouhá.

Navíc je na podzim v přímořských destinacích více klidu a mnohem výhodnější ceny. Pro jistotu si najděte informaci, jak přikoupit zavazadlo k letence.

Na dovolené si zasloužíte klid a pohodu

Zbytečného stresu před odletem a po příletu se zbavíte včasnou rezervací parkovacího místa poblíž letiště.